Przytulne, funkcjonalne i inspirowane naturą – takie są najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Miniony rok wyraźnie pokazał nam, jak ważne jest tworzenie komfortowej przestrzeni zarówno do odpoczynku, jak i do pracy. Nowe pomysły przekonują więc do siebie wygodą, zachwycają naturalnymi kolorami, a przy tym zaskakują świeżością. Sprawdź przygotowane przez nas trendy wnętrzarskie na rok 2021.

Modne kolory i wzory 2021

Przygaszone dla potrzebujących spokoju, intensywne dla oczekujących zmian. Takie będą kolory roku 2021 we wnętrzach – kojarzące się z naturą, przytulnością i ekstrawagancją zarazem. Wśród nich kolory ziemi w swym delikatnym i stonowanym wydaniu: oliwkowe zielenie, spokojne żółcie, subtelne błękity czy ziemiste brązy. Wraz z nimi wszelkie szarości i beże, których popularność sprawi, że tworzone będą nawet wnętrza w całości zaaranżowane w tych kolorach.

Tu warto dodać, że szary i żółty zostały okrzyknięte kolorami roku 2021 według Pantone. Zachwycające tak samo w pojedynkę, jak i w duecie, np. w postaci szarych paneli Dąb Dallas na podłodze i równie jasnoszarych ścian, którym towarzyszą żółte dodatki.

Tym, co zaskoczyć może miłośników minimalizmu, będą modne wzory 2021. Wśród nich zdecydowanie króluje maksymalizm. To nie tylko intensywne kolory ścian i dodatków, jak np. głębokie granaty czy mocne czerwienie, ale i wzorzyste tapety inspirowane niezwykłością roślin i zwierząt.

Naturalne materiały i aranżacje w duchu zero waste

Zafascynowanie naturą dotyczy w nowym roku także materiałów – kamienia, lnu, bambusa, rattanu, wikliny czy drewna. Modne podłogi to te inspirowane pięknem drewna czy kamienia, jak na przykład panele winylowe z kolekcji IDÉAL czy świetnie podkreślające unikalność drewnianych desek .

Trendy wnętrzarskie na rok 2021 obejmą również aranżacje w duchu zero waste, w których meble czy dodatki pochodziły będą z drugiej ręki. Często w stylu vintage, pamiątkowe i pełne charakteru. Ceramiczne wazony, stare kosze wiklinowe czy retro zegary.

Japandi – japońska harmonia i skandynawska przytulność

Trendy we wnętrzach na rok 2021 wyłaniają kilka stylów, wobec których trudno będzie pozostać obojętnym. Wśród nich przede wszystkim japandi, który łączy styl japoński z dotąd znanym i powszechnie lubianym stylem skandynawskim. Oba te style dobrze się uzupełniają. Harmonia, prostota i funkcjonalność zestawione zostają z potrzebą tworzenia przytulnych i klimatycznych wnętrz. Dominują w nich naturalne materiały i jasne kolory – biel, szarość i beż. Dobrze sprawdzą się więc białe lub beżowe ściany i jasne panele podłogowe. W doborze dodatków ważna pozostanie powściągliwość.

Wielofunkcyjne przestrzenie

I ostatni trend wnętrzarski na nowy rok, z którym warto zapoznać się bliżej, to wielofunkcyjność. Miłość do otwartych i wielofunkcyjnych przestrzeni jest z nami nie od dziś, lecz to właśnie w 2021 roku projektanci jeszcze silniej wyjdą jej naprzeciw. Modne staną się meble modułowe, które można dowolnie ustawiać i wykorzystywać na wiele sposobów – sofy, stoliki, szafy i półki. Ponadto także przestrzenie z wydzielonymi strefami, w tym tak ważną w ostatnich czasach strefą do pracy. Sposobów na jej stylowe oddzielenie od reszty domu przybędzie.