Nowy rok pod każdym aspektem w życiu przynosi coś nowego. W świecie aranżacji to również istotny moment pod względem wprowadzania nowych trendów na kolejny sezon. Urządzając dom czy mieszkanie, warto sprawdzić nadchodzące tendencje związane z modnymi kolorami. Zobacz przygotowane przez nas inspiracje na kolor roku 2022 we wnętrzach – oto Very Peri.

Very Peri – kolor roku 2022 we wnętrzach

Co roku Instytut Pantone, który nieustannie pracuje nad szeroką paletę barw, zapowiada kolor królujący w aranżacjach wnętrz. W nowym roku jest to odcień – Very Peri. To wyrazisty kolor, oznaczający odważne zmiany, które nieprzerwanie wydarzają się w życiu każdego. Z pewnością jest to barwa, z którą trzeba być ostrożnym. Jej wyrazistość wymaga przemyślanego oraz kreatywnego pomysłu, dlatego zanim się na niego zdecydujesz, dobrze to zaplanuj. We wnętrzach najlepiej dobierać Very Peri w dodatkach np. jako tapicerka fotela, dywan czy wazon, choć nie jest to reguła.

Very Peri to ciepłe połączenie fioletu oraz niebieskiego odcienia, co sprawia, że jest to kolor niezwykle energetyzujący. Dobrze będzie się prezentować w połączeniu z klasyczną bielą, szarością i beżem, dzięki którym jego wyrazistość zostanie zneutralizowana. Z drugiej strony łączyć też można Very Peri chociażby ze złotem, uzyskując ciekawe aranżacje.

Kolor Very Peri – pomysł na aranżacje

Jak wiadomo, od jakiegoś czasu włączanie intensywnych kolorów do wnętrz czy stylizacji modowych stało się bardzo modne. Jest to dobry trend, ponieważ otaczanie się kolorami pozytywnie wpływa na większą ilość energii na co dzień i lepsze radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w życiu.

·      Very Peri w kuchni

Osobom odważnym, które chcą eksperymentować z kolorami, może spodobać się pomysł wykorzystania Very Peri w kuchni, np. w postaci frontów mebli kuchennych w tym kolorze. To śmiałe rozwiązanie, kuchnia kupowana jest przecież na wiele lat i zazwyczaj wybierana w uniwersalnych kolorach. Połączenie jej ze stonowanymi barwami, np. bielą ścian czy drewnem na podłodze, stworzy jednak spójną i niezwykle oryginalną całość, pozwalając cieszyć się nią mimo zmieniających trendów. W tym przypadku sprawdzą się wodoodporne podłogi z kolekcji Aquatus czy Aquatus New Rigid, które świetnie będą imitować drewno, jednocześnie zapewniając pełną funkcjonalność i zdrowie dla ich użytkowników.

·      Salon w kolorze Veri Peri

Nietypowym wyborem jest również tapicerka w kolorze Very Peri na sofie albo fotelach.  Intensywny kolor sprawi, że salon nabierze nonszalancji. Świetnie podkreśli on także odważne podejście do życia właścicieli mieszkania. Panele do salonu w tym stylu dobrze prezentować się będą w naturalnym odcieniu i z szerokimi deskami, takie jak np. Dąb Cabello albo Dąb Caracas z kolekcji Smart XL. Jeśli chodzi o akcesoria do salonu, dobrym wyborem będzie niewielki dywan w tym kolorze. Very Peri spowoduje, że podłoga będzie intensywnym, rozświetlającym całe pomieszczenie punktem.

·      Dodatki w kolorze Veri Peri

Very Peri nie jest zarezerwowany jedynie dla tych, którzy wybierają ekstrawaganckie rozwiązania. Kolor ten może pojawić się również w domach jako wyróżniający się, pojedynczy element. Wazon, talerze, kubki, zasłony – to niewielkie dodatki, sprawiający, że mieszkanie jest pobudzające i bardziej wyraziste. Wazon o fioletowym odcieniu będzie pięknie się prezentować ze świeżo ściętymi kwiatami.