Wieczorem relaksuje i wycisza po całym dniu pełnym wrażeń. Rankiem zaś pozytywnie nastraja i dodaje energii. Sypialnia stanowi wyjątkowe miejsce w każdym domu, dlatego urządzając ją, zadbaj o sprzyjające dobremu snu i odprężeniu warunki. Zainspiruj się, czytając nasz artykuł o tym, jakie kolory wybrać do nowoczesnej sypialni, i dowiedz się, jaki kolor ścian do sypialni pasował będzie najlepiej.

Jaki kolor ścian do sypialni będzie najlepszy

Kolor ścian odgrywa znaczącą rolę w tym, jak czujemy się w danym pomieszczeniu. Ma wpływ na kolor mebli, podłóg czy dodatków. Nierzadko też staje się głównym wyznacznikiem określonego we wnętrzu stylu. Nic dziwnego, że to, jaki kolor ścian do sypialni wybrać, staje się przy jej urządzaniu tak ważne.

Wśród możliwych do wyboru kolorów ścian warto skupić się na jasnych odcieniach. Ich łagodność ukoi zmysły, pozwalając na doświadczenie głębokiego relaksu. Staną się one doskonałym tłem dla miejscowo zastosowanych intensywniejszych barw oraz wzorów. A w przypadku niewielkich pomieszczeń optycznie je powiększą, dając poczucie przestrzeni.

Sypialnia – jaki kolor wybrać do nowocześnie urządzonej

Nowoczesne wnętrza cenią sobie uniwersalność, prostotę oraz funkcjonalność. Kolory, po które w nich sięgamy, takie też powinny być; z jednej strony eleganckie, z drugiej zaś minimalistyczne. Stonowane barwy są tym, czego szczególnie potrzebuje sypialnia – jaki kolor będzie w niej pasował?

·         Biel

Ponadczasowa i wysoko ceniona przez miłośników minimalizmu – biel. Nigdy nie wychodzi z mody, świetnie nadając się tak samo do nowoczesnej, jak i tradycyjnej przestrzeni. Biel na ścianach połączona z jasną podłogą wprowadzi do sypialni spokój i poczucie świeżości. Chcąc przełamać jej stonowany charakter, warto wybrać ciekawe ułożenie paneli. Jako przykład zobacz jasne dekory De Lux Jodełka.

·         Beż

Kolejny kolor, po który chętnie sięgają osoby zastanawiające się, jaki kolor ścian w sypialni będzie najlepszy – beż. Równie popularny i neutralny, co biel, dzięki czemu łatwo połączysz go z dowolnymi barwami. Beż w sypialni odpręża, łagodzi zmysły i nadaje przytulności. Wymaga jednak odrobiny finezji, by uniknąć zbyt monotonnego i pozbawionego charakteru wnętrza.

·         Pastelowa zieleń

Mniej popularna, a przez to bardziej wyjątkowa. Świetnie wycisza wieczorem, dodając optymizmu rankiem. Kojarzona jest z harmonią i relaksem, przez co dobrze nadaje się na kolor ścian do sypialni. Możesz łączyć ją z bielą i drewnem, uzyskując szlachetny efekt. Doskonale pasowały będą do niej panele podłogowe z kolekcji Natural.

·         Błękit

Gdyby zapytać innych o to, jaki kolor ścian do sypialni przychodzi im do głowy w pierwszej kolejności, większość wskazałaby właśnie niebieski. Dla nas w swym jasnym i łagodnym wydaniu jako błękit wiosennego nieba i lazurowych jezior. Kojarzy się z bezpieczeństwem i spokojem, przez co dobrze odnajduje się w nowoczesnych sypialniach.

·         Szarości

I ostatni – kolor szary ze wszystkimi swoimi odcieniami. Jako jedyny w sypialni występować może zarówno w jasnej, jak i ciemnej wersji. W tej pierwszej da poczucie lekkości i spokoju, w drugiej zaś wyrafinowania i opanowania. Ciemnoszary to również dobre rozwiązanie, jeśli zastanawiasz się, jaki kolor ścian w sypialni będzie idealny w przypadku zasypiania o nietypowych godzinach za dnia. Sposobem na wniesienie światła w ciemnej sypialni mogą być panele podłogowe w jasnym odcieniu, np. szlachetny Dąb Dallas z kolekcji Elegance.