Znacząco wpływa na estetykę paneli podłogowych, pozwalając osiągnąć efekt naturalnego drewna / parkietu. Panele o strukturze synchronicznej mimo swoich pozostałych zalet, cieszą się bardzo dużą popularnością. O tym, co warto o nich wiedzieć przed zakupem podłogi, piszemy w dzisiejszym artykule. Sprawdź, jakie cechy ma struktura synchroniczna, a także jak wybrać idealne panele dla siebie.

Czym jest struktura synchroniczna paneli podłogowych

Zadaniem struktury synchronicznej, podobnie jak V-fugi, jest imitacja podłogi wyłożonej drewnem. Gdy struktura pokrywającego panel laminatu drewnopochodnego spójna jest z układem słojów drewna na rysunku deski, mówimy o strukturze synchronicznej. Tym samym nowoczesna technologia „wytłaczania” , gwarantuje idealne odzwierciedlenie podłogi drewnianej.

Wyczuwalna w dotyku faktura drewna

Strukturę synchroniczną nie tylko widać, ale i czuć pod ręką czy bosą stopą. Zagłębienia wyczuwalne są w dotyku, co wzmacnia poczucie wyłożenia podłogi deskami i jej atrakcyjność. To wielka zaleta, która dla niektórych wiązać się może z pytaniem: … a co z osadzaniem się zanieczyszczeń? Choć wydawać się może, że gładka powierzchnia paneli podłogowych będzie łatwiejsza do utrzymania w czystości, w rzeczywistości nie ma między nimi dużej różnicy. Podobnie jak V-fuga, zagłębienia synchroniczne w panelu są bezproblemowe do wyczyszczenia standardowymi metodami.

Struktura synchroniczna zestawiona z gładką powierzchnią ma także  istotną przewagę w ukrywaniu zarysowań. Podczas gdy na gładkiej powierzchni łatwo można dostrzec wszelkie rysy/ślady codziennego użytkowania podłogi, tak wśród układów usłojenia przy tzw. synchronie będą one praktycznie niedostrzegalne. Warto więc i tą zaletę mieć to na uwadze.

Stawiaj na jakość

Poszukując paneli o strukturze synchronicznej, niezwykle istotne jest to, aby stawiać na ich jakość. To pewność nie tylko osiągnięcia zamierzonego wyglądu drewnianej podłogi, ale i wspomnianej wcześniej łatwości w czyszczeniu i utrzymaniu w idealnym stanie na wiele kolejnych lat. Panele z wyczuwalnym w dotyku wzorem słojów są droższe od pozbawionych struktury synchronicznej modeli, lecz przez wzgląd na efekt, który zapewniają, zdecydowanie warte swojej ceny.

Jak znaleźć idealne panele? Struktura synchroniczna a trendy

Funkcjonalność, trwałość i cena – oto trzy powody, dla których warto zamiast drewnianego parkietu / desek drewnianych, wybrać panele podłogowe. Struktura synchroniczna sprawia, że potencjalny minus tego wyboru w postaci utraty wyglądu absolutnie przestaje mieć znaczenie. Panele o zagłębieniach synchronicznych, pokrywają się z rysunkiem słojów drewna na dekorze powodując, że podłoga nimi wyłożona staje się niemalże nie do odróżnienia od drewnianego parkietu.

Tym samym tego rodzaju panele podłogowe doskonale odnajdują się wśród panujących obecnie trendów. Moda na naturalne materiały we wnętrzach trwa, a nowoczesne technologie pozwalają łączyć ich estetykę z wygodą użytkowania. Najlepszym tego dowodem jest kolekcja paneli podłogowych Aquatus, która poza strukturą i jakością, gwarantuje podwyższoną odporność na działanie wody. To marzenie tych, którzy w kuchni zamiast zimnych płytek ceramicznych woleliby przytulne deski. Pozwolą one również na zastosowanie jednolitej podłogi w całym mieszkaniu, optycznie powiększając je i nadając mu spójnego stylu.

Wśród paneli podłogowych Aquatus znaleźć można kilka interesujących wzorów imitujących drewniane deski. Różnorodne w swej kolorystyce z łatwością odnajdą się w wielu różnych wnętrzach. To oryginalna i wielobarwna Arizona – świetna dla stylu eklektycznego, szary i elegancki Cristal, klimatyczny Jukon czy jasne dekory, dobre dla wnętrz w stylu nowoczesnym lub skandynawskim: Barlee, Huron i Nelson. Szykowne, wytrzymałe na zniszczenia i piękne mimo upływu lat.