Podłoga laminowana / panele czy podłoga drewniana potrafi nadać niepowtarzalnego klimatu każdej przestrzeni – uczynić ją jednocześnie elegancką jak i przytulną, stworzoną z myślą o rodzinnej atmosferze. Należy jednak pamiętać, że piękna podłoga to przede wszystkim zadbana podłoga. Dlatego tak istotne jest, by już w chwili zakupu zapoznać się ze sposobami pielęgnacji wybranych przez nas paneli podłogowych lub drewna. Informacji najlepiej szukać u producenta, bo to jego zalecenia często opisane w karcie gwarancyjnej są tu najważniejsze.

Dziś przedstawimy podstawowe porady dotyczące pielęgnacji oraz konserwacji paneli podłogowych – uogólniając, podłóg. Skupimy się na tych, które często wydają się najtrudniejsze do utrzymania w idealnym stanie, czyli podłogi drewniane oraz panelach o lakierowanej powierzchni na wysoki połysk. Jak możemy nauczyć się dbać o nie właściwie?

Postaw na Ochronę

Odpowiednio dobrane preparaty do mycia i pielęgnacji podłóg to podstawa. Sposób, w jaki zabieramy się za ochronę naszych podłóg, powinien być zgodny z jej rodzajem. Dobrze podjęte działania to często oszczędność czasu oraz przede wszystkim pieniędzy, które później musielibyśmy wydać na wymianę niepielęgnowanej lub pielęgnowanej nieodpowiednimi środkami podłogi.

Nigdy nie decydujmy się na wybór uniwersalnych płynów, które nie nadają się ani do paneli, ani też do drewnianej podłogi. Szczególnie dla drewna wybór zbyt silnych chemiczne substancji może zakończyć się uszkodzeniem jego oryginalnego piękna.

Najbezpieczniejszą opcją jest więc wybieranie środków, które zaleca dla naszych podłóg ich producent.W ich ofercie najczęściej dostępne są specjalistyczne płyny których celem jest konserwacja paneli podłogowych. Dzięki nim ich kolor pogłębi się, a powierzchnia paneli zachowa perfekcyjną czystość.

Drewniana podłoga – jak ją pielęgnować?

W przypadku drewna (jak i każdej podłogi laminowanej), ważne jest nie tylko to, czym drewnianą podłogę myjemy i jakimi preparatami ją pielęgnujemy, ale również ważne będą nasze dobre nawyki. Głównym błędem popełnianym przez osoby, które drewnianą podłogę mają, jest niestosowanie się do zaleceń producenta i – jak wspominane już wyżej – wybieranie przypadkowych preparatów. Te dobre płynybędą chroniły drewno, stanowiąc jeden z głównych etapów profesjonalnej pielęgnacji . Natomiast te niewłaściwie dobrane już od pierwszych dnia stosowania mogą sprawić, że straci ona cały swój urok, niestety także i walory użytkowe.

Specjalistyczne płyny do mycia i pielęgnacji podłóg

Również my, jako firma mająca w swej ofercie różnorodne podłogi i panele, mamy dopasowane do nichwysokospecjalistyczne płyny do mycia i pielęgnacji podłóg.

Podzielone zostały one na trzy rodzaje: płyny do mycia i pielęgnacji paneli podłogowych, płyny do mycia i pielęgnacjipodłóg drewnianychw celu podkreślania ich naturalnego piękna i ochrony oraz płyny do mycia i pielęgnacjipaneli podłogowych na wysoki połysk.

·         Jak działają płyny do paneli na wysoki połysk?

Specjalistyczny antystatyczny płyn, który stworzony został z myślą tylko o tym rodzaju podłóg,zmniejsza ilość osadzającego się i widocznego na podłogach kurzu. Receptura płynu została oparta nanano cząsteczkach krzemu. Głównym wyzwaniem dla osób, które zdecydowały się na taki rodzaj podłogi lakierowanej, jest ich blask i połysk, który dzięki zawartym w płynie polimerom jak i zastosowanej nano technologii jest prostszy do uzyskania.  Choć pewne jest, że wspanialepołyskujące panele wymagają odpowiedniej i częstej pielęgnacji / sprzątania, to dobry preparat jest w stanie pomóc w utrzymaniu ich porządku na znacznie dłuży czas.

 

Najważniejsze porady dotyczące codziennej pielęgnacji,a tym samym ochrony               naszej podłogi :

  • Stosowanie podkładek filcowych pod krzesła, stoły, meble itd., by żadne z nich nie pozostawiało zarysowań np. podczas przesuwania; należy zmieniać je co kilka miesięcy.
  • Nie można bezpośrednio na podłodze ustawiać doniczek (nawet PVC), spodków czy wazonów z kwiatami.
  • Unikanie nadmiernej ilości wody – mocne wyciskanie szmatki / mopa przed umyciem podłogi oraz odpowiednie dawkowanie specjalistycznych preparatów pielęgnujących (płynów) zgodne z zaleceniem na ich opakowaniu.
  • Zdejmowanie butów i odkurzanie, by drobinki piasku, kamieni / brudu nie rysowały powierzchni podłogi. Zawsze przed myciem należy odkurzyć lub pozamiatać podłogę.

Osoby zainteresowane specjalistycznymi płynami do mycia i pielęgnacji podłóg Weninger zapraszamy na naszą stronę internetową w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą.