Obecny sezon to w projektowaniu wnętrz wielki powrót na salony podłóg układanych w kształt jodełki. Niezwykle eleganckie, ożywią każdą stylizację nadając jej wyjątkowego charakteru. Podłogi laminowane to trwały, ponadczasowy i uniwersalny wybór, który pomoże nam wprowadzić do wnętrza przytulny klimat. Jak wykorzystać podłogę drewnopochodną układaną we wzór francuskiej jodełki? W jakich aranżacjach sprawdzi się najlepiej? Sprawdzamy!

Panele laminowane układane w jodełkę – czym są?

Podłogi wykończone naturalnym rysunkiem drewna to niezwykle silny trend, który od lat zdobi domy i mieszkania. Panele układane we wzór jodełki to idealna alternatywa do tradycyjnego drewnianego parkietu, którym wykańczano kamieniczne mieszkania, sale balowe czy pałace utrzymane w klasycznym stylu. Panele podłogowe z kolekcji Ambiance+ Fishbone to odpowiedź na potrzeby wszystkich tych, którym nie w smak podłoga wymagająca układania deska po desce, cyklinowania, konserwacji oraz niezwykłej ostrożności w trakcie użytkowania. Panele laminowane to okładzina podłogowa bardzo odporna na zarysowania oraz nacisk, przystosowana do montażu na wodnym ogrzewaniu podłogowym jak i ogrzewaniu na podczerwień – tu jednak jest wiele istotnych wytycznych. Niezwykle łatwe w pielęgnacji oraz utrzymaniu czystości. Dodatkowo możliwość bezklejowego montażu usprawnia cały proces ich układania. Czym charakteryzuje się model układany we wzór francuskiej jodełki? Podłoga tego typu układana jest z desek lub paneli przyciętych pod kątem 45 stopni. Łączona w sposób przypominający charakterystyczny grot strzały, a cały wzór przypomina niezwykle oryginalny i zachwycający zygzak, nadający podłodze wyjątkowej, wizualnej głębi, panele Ambiance+ Fishbone to ciekawa, zdecydowanie tańsza i szybka w montażu kopia.

Podłogi laminowane we wzór jodełki w nowoczesnych aranżacjach

Podłoga układane w kształt jodełki do niedawna kojarzona była przede wszystkim z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu klasycznym, pałacowym oraz tradycyjnym. Obecnie za sprawą paneli laminowanych z dużym powodzeniem zdobią wnętrza w duchu nowoczesnym, retro, eklektycznym, vintage, a także industrialnym. Francuska jodełka w tym przypadku jej kopia czy imitacja wykonana na panelu podłogowym nadaje stylizacji głębi, ożywia ją, wprowadzając jednocześnie nutę elegancji oraz wyjątkowego, ciepłego klimatu. Nowoczesne stylizacje pozwalają na sporą dozę indywidualizmu połączoną z ponadczasowością i uniwersalnym wykończeniem, dlatego panele tego typu staną się ich perfekcyjnym dopełnieniem. Sprawdzą się nie tylko w salonie czy jadalni, ale również w sypialni czy pokoju dziecka. Ich wyjątkowa wytrzymałość czyni je także doskonałym materiałem wykończeniowym także do pokoi hotelowych, w których wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz ich piękno stoją na pierwszym miejscu. Kolekcja Ambiance+ Fishbone występuje w dwóch przepięknych, naturalnych dekorach, które sprawdzą się nie tylko w dużych i przestronnych pomieszczeniach, ale również w tych znacznie mniejszych rozmiarów wymagających rozjaśnienia i optycznego powiększenia. Delikatny wzór paneli daje złudzenie, że pokój jest większy niż w rzeczywistości, dlatego jeśli poszukujesz paneli do mieszkania np. w bloku to wybór wspomnianego modelu okaże się strzałem w dziesiątkę.

Jak wykorzystać jodełkę francuską?

Wybierając panele laminowane układane w kształt francuskiej jodełki warto zastanowić się czy podłoga ma stanowić główny punkt aranżacji, czy raczej eleganckie, wysublimowane tło. Jeśli zależy nam na odrobinie ekstrawagancji to zdecydujmy się na wyjątkową, piękną podłogę Dąb Alorna. W drugim przypadku najlepiej sprawdzi się podłoga o jasnym dekorze Dąb Linares. Obie podłogi stworzą udane kompozycje z naturalnym drewnem, kamieniem, a także architektonicznym betonem czy metalem. Pamiętaj jednak, by nie wprowadzać do wnętrza niepotrzebnego chaosu i zdecydować się na maksymalnie dwie dominujące barwy i niewielką ilość wzorów czy faktur. Panele same w sobie stanowią wyjątkową ozdobę warto więc zrobić wszystko, by pozostałe elementy wyposażenia nie przyćmiły ich naturalnego piękna.