Panele winylowe przez swą wodoodporność, a więc także możliwość stosowania w kuchniach, hall-ach i łazienkach, nierzadko porównywane są z płytkami ceramicznymi. W rzeczywistości jednak ich wybór bywa znacznie korzystniejszy. O tym, dlaczego warto postawić na panele winylowe, piszemy w dzisiejszym artykule. Poznaj panele jak płytki i zobacz, jak możesz wykorzystać je w swoim domu.

Kolekcja IDÉAL – panele jak płytki

Przedstawiamy kolekcję podłóg winylowych IDÉAL – wodoodpornych, stylowych i wytrzymałych. Do wyboru jest kilkanaście dekorów/wzorów, wśród których znaleźć można nie tylko te świetnie odzwierciedlające drewnianą podłogę (jak wzór W1/L1 czy W14/L14), ale i imitujące beton czy marmur  czego najlepszym przykładem jest W21/L21. Tym samym bezpieczne panele winylowe stają się doskonałym rozwiązaniem do wnętrz urządzonych w wielu różnych stylach aranżacyjnych.

Od innych paneli podłogowych z naszej oferty różnią się materiałem, z którego zostały wykonane. Ich budowa zapewnia im 100% ochronę przed szkodliwym działaniem wilgoci, pozwalając na zachowanie wyglądu podłogi wykończonej panelami podłogowymi. Panele jak płytki z kolekcji IDÉAL to dobry wybór do pomieszczeń, w których dotąd jedynym wyjściem wydawały się płytki ceramiczne.

Podłogi winylowe i ich zalety

o   szybki i łatwy montaż

Zastanawiając się nad tym, co wybrać – panele winylowe czy płytki ceramiczne, nie można zapominać przede wszystkim o różnicach w montażu. To jedna z wielu  zalet, które sprawiają, że panele winylowe stają się optymalnym rozwiązaniem.

Po pierwsze sam ich montaż jest dużo prostszy i szybszy. Po drugie podłogi winylowe mogą być montowane na starych płytkach ceramicznych (szczegółu w instrukcji), dzięki czemu umożliwiają błyskawiczną i wygodną zmianę wyglądu podłogi bez konieczności remontu i zrywania starych płytek.

o   odporne na zniszczenia

Co ważne, są one odporne tak samo na zalania, wilgoć  czy na nacisk oraz cechują się „ciszą” podczas  użytkowania. Z powodzeniem sprawdzają się więc nie tylko w kuchniach i łazienkach, ale i wszędzie tam, gdzie ważna jest wytrzymałość, np. w przedpokoju, pokoju dziecięcym czy biurze. Są łatwe do utrzymania w czystości, a tym samym prosty jest ich codzienny sposób pielęgnacji.

o   ciepłe w dotyku

W przeciwieństwie do płytek ceramicznych są miłe i ciepłe w dotyku. Mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe wodne.

o   stylowy wygląd

Jak już wspominamy, dostępne są one w wielu różnych wzorach. Świetnie wpisują się więc we współczesne trendy, pomyślnie imitując drewnianą podłogę , kamień czy płytki ceramiczne.

 

Panele jak kafelki – inspiracje

Wszystkie te zalety sprawiają, że panele winylowe stają się rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o jednolitej podłodze w całym domu. Panele jak kafelki, a więc wodoodporne, wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości, które można położyć tak samo w kuchni, jak i w salonie.

O ile jednak w kuchni płytki ceramiczne to stosunkowo wygodne rozwiązanie, tak już w pokoju dziennym ich chłód bywa zniechęcający. Panele winylowe są z kolei bardzo przyjemne w dotyku, przez co nadają wnętrzu upragnione poczucie przytulności. Będą dobrze pasowały do otwartych przestrzeni typu salony z kuchnią, mieszkania typu studio i lofty.