Przedpokój / hall jako pierwsze dostrzegalne w domu pomieszczenie staje się jednocześnie jego wizytówką. Nic więc dziwnego, że tak ważne jest, aby podłoga w przedpokoju była dobrze dopasowana do całości i zapewniała trwały i elegancki efekt. Wygląd podłogi to jednak nie wszystko, dlatego w poniższym artykule wyjaśniamy, jaka podłoga w przedpokoju będzie najlepsza i na co zwracać uwagę przy jej zakupie.

Postaw na wytrzymałość

Dobra podłoga to taka, której estetycznym wykonaniem cieszyć się możemy przez długi czas. Przy zastanawianiu się nad tym, jaka podłoga w przedpokoju będzie odpowiednia, nie można więc zapomnieć o stosowanych parametrach gwarantujących odporność na ścieranie. Takimi podłogami są wszystkie panele podłogowe Weninger z kolekcji De Lux lub Expert.

Różnorodność dekorów sprawia, że każdy znajdzie tam idealne dla siebie panele do przedpokoju, mając przy tym pewność, że zachowają swoją funkcjonalność i estetykę na wiele kolejnych lat. Więcej o kolekcji przeczytasz w naszym poprzednim artykule Podłogi na 6 / szóstkę z kolekcji De Lux.

Jakie parametry powinna mieć podłoga w przedpokoju

Wszystkie strefy przejściowe, czyli zarówno przedpokoje w prywatnych domach, jak i korytarze w firmach, narażone są na zwiększone zużycie. Wynika to między innymi z tego, że poruszamy się po nich o wiele częściej, a także – co ma znaczenie w przypadku przedpokoju – nierzadko w  brudnym i pełnym drobinek piasku obuwiu.

Zalecamy więc, by zwracać uwagę na klasę ścieralności podłogi oraz jej grubość. W przypadku paneli podłogowych Weninger z kolekcji Expert mamy do czynienia z klasą AC6, doskonale spełniającą swoje zadanie w takich pomieszczeniach, jak przedpokój. Z kolei najlepszą grubością wyróżnia się wspomniana już wcześniej podłoga De Lux. Zakupione panele podłogowe Dąb California o grubości 12 mm z pewnością na długo pozwalały będą cieszyć się ich nienagannym i estetycznym wyglądem.

 Jaki kolor podłogi w przedpokoju wybrać

Dobrze dobrany kolor podłogi pomoże rozjaśnić przedpokój, dbając również o jego optyczne powiększenie. Z tego względu częściej wybierane są jasne panele podłogowe, bo to one sprawiają, że nawet niewielkie wnętrza wyglądają na przestronne. Łatwiej możemy je też zestawić z jasnymi ścianami, tworząc atrakcyjną aranżację. Przykładami paneli podłogowych o jasnych odcieniach są nowoczesny i trwały Dąb Syberyjski z kolekcji De Lux i klasyczny w swym wyglądzie Dąb Kanadyjski.

Warto jednak pamiętać, że jasna podłoga to nie jedyny wybór przy rozważaniach, jaki kolor podłogi w przedpokoju wybrać. Czasem dużo lepszym wyborem będą ciemniejsze kolory, które nadadzą całości szlachetnego wyglądu. Panele takie, jak Dąb Costa czy Dąb Cordoba z kolekcji Expert, równie dobrze komponowały się będą z różnymi kolorami ścian, pozwalając jednocześnie na wprowadzenie odrobiny elegancji. Zaletą wyboru ciemniejszej podłogi w przedpokoju jest to, że dużo mniej widoczne są na niej zabrudzenia.