Biel króluje w większości współczesnych domów, śmiało odnajdując się we wszystkich ich pomieszczeniach. W połączeniu z różnorodnymi dodatkami daje możliwość stworzenia przestrzeni zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najbardziej atrakcyjnemu spośród obecnie panujących trendów, odpowiadając na pytanie, jaka podłoga pasuje do białego salonu z jadalnią. Oto nasze propozycje!

Piękno klasycznych rozwiązań

Kluczem do stworzenia wymarzonej aranżacji jest właściwy dobór drewna pod względem jego koloru oraz widoczności słojów. Za najbardziej klasyczny wybór wśród drewna uważa się dąb. W klasycznie urządzonej kuchni dobrze sprawdzi się więc Dąb Naturalny z kolekcji Ambiance. Jego piękny, chłodny odcień pozwoli na nadanie wnętrzu elegancji, świetnie odnajdując się w przestronnych i otwartych kuchniach.

Dla tych z kolei, którzy oczekiwaliby dodatkowo optycznego powiększenia kuchni, dobrym rozwiązaniem będzie Dąb California z kolekcji De Lux. Jego ciepła barwa nada wnętrzu przytulności, rozjaśniając przy tym przestrzeń i pozwalając na uzyskanie ponadczasowego wystroju.

Wciąż modny styl skandynawski

Jadalnia z drewnianym stołem idealnie pasowała będzie również do aranżacji w stylu skandynawskim. To trend, który od wielu już lat wiedzie prym wśród wielu innych propozycji wnętrzarskich. Wysoko ceniony za możliwość połączenia minimalizmu z elementami nadającymi pomieszczeniom charakteru oraz przytulności.

Z tego względu biel i drewno to w stylu skandynawskim nieodłączny duet. Jaka podłoga do jadalni  z drewnianym blatem pasowała będzie w tym stylu najlepiej? Z pewnością ta z dobrze wyeksponowanymi słojami drewna, jak na przykład Dąb Villach z kolekcji Smart. Stworzy charakterystyczny dla pomieszczeń w stylu skandynawskim klimat, nadając wszechobecnej bieli wdzięku i świetnie sprawdzając się przy tym w roli dekoracji.

Dobrym wyborem będzie także Dąb Kanadyjski z kolekcji De Lux o jaśniejszym kolorze i większym możliwościom optycznego powiększenia kuchni. Odpowiedni wtedy, kiedy zależy nam na nadaniu kuchni lekkości.

W rytmie tradycji – styl rustykalny

Miłośnikom stylu tradycyjnego polecić możemy wybór takich dekorów, jak ciemny i szlachetny w swym wyglądzie Dąb Garda z kolekcji Ambiance lub jaśniejszy, ale wciąż bardzo elegancki, Dąb Lyon z kolekcji Smart. Dzięki nim z łatwością wprowadzisz do swojej kuchni ducha tradycji, opierając się na wyrafinowaniu oraz nawiązaniu do tradycyjnych materiałów.

Wśród panujących obecnie trendów dużą popularnością cieszy się styl rustykalny, czerpiący z tradycji miłość do natury oraz piękno stonowanych kolorów. Biała kuchnia w stylu rustykalnym koniecznie łączyć się musi z elementami drewna lub kamieni. Wybierając drewniane blaty oraz podłogi, skupmy się na wzorach z dobrze podkreślonymi słojami. Nasza propozycja to Dąb Dixon z kolekcji Ambiance.

Jaka podłoga pasuje do białego salonu z drewnianym blatem

Podsumowując to, jaka pasuje podłoga do białego salonu z drewnianym blatem, odpowiedź sprowadzić można do stwierdzenia, że najlepiej także … drewnopochodna. Warto przy tym brać pod uwagę dopasowanie blatu do podłogi pod kątem koloru drewna. Najlepiej, aby blat i podłoga były do siebie bardzo zbliżone lub nawet takie same. W ten sposób uzyskamy spójny i elegancki efekt.