W stylu nowoczesnym, romantycznym czy skandynawskim? Możliwości może być wiele, bo poza kolorem mebli ważne będzie również ich wykończenie. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak urządzić pokój z białymi meblami: jakie ściany i podłogi wybrać, jak wprowadzić kolorowe dodatki i jak stworzyć spójną aranżację. Poznaj nasze propozycje.

Biel w aranżacji pokoju – meble, ściany i podłogi

Kluczowymi elementami podczas aranżacji wnętrz stają się właśnie: ściany, podłogi i meble. Wiedząc, że meble będą białe, warto dobrze rozważyć wybór ścian i podłóg. Jako ułatwienie przyjąć można, że wyboru koloru dokonuje się na zasadzie albo kontrastu, albo podobieństwa.

Przy zestawianiu ze sobą białych mebli, podłóg i ścian ważne jest zadbanie o podobny odcień bieli. Co odważniejsi łączą różne odcienie ze sobą, lecz musi to być świadome i zaplanowane. Stosunkowo częstym i niestety przykrym zaskoczeniem może być efekt brudnych białych mebli przy śnieżnobiałej ścianie lub białej posadzce. Biel może być bowiem zarówno chłodna, jak i ciepła – wpadająca w ecru lub beż . Raz świetlista, innym razem zgaszona i lekko szara. Każda z nich doprowadzi do innego efektu.

Jak urządzić pokój z białymi meblami? Inspiracje

· Minimalistycznie

Jeśli w danym pomieszczeniu z białymi meblami ważne jest poczucie przytulności, wygody i wyciszenia, to styl minimalistyczny będzie tego najlepszym odzwierciedleniem. Sprawdzi się on w sypialni, łazience czy niewielkim salonie.

Jak urządzić pokój z białymi meblami w stylu minimalistycznym? Pasowały będą ściany w kolorze złamanej bieli, jasna podłoga i oszczędność w doborze dodatków. W salonie czy sypialni jasna drewniana lub drewnopochodna podłoga, w łazience jasne podłogi w pełni wodoodporne panele winylowe SPC. 

Nasza propozycja to podłoga winylowa z kolekcji Aquatus New Rigid, w której przyjemnie przeplatają się ze sobą różne odcienie beżu. Wizualnie ociepli wnętrze, nada mu przytulności i przestrzeni. Nie tylko do łazienki, ale i do salonu czy sypialni. Przez wzgląd na swoją wytrzymałość na uszkodzenia i ważną cechę jaką jest wodoodporność jest dobrym rozwiązaniem w całym domu.

Dodatki w sypialni czy łazience nie tylko nielicznie, ale i najlepiej w jasnym kolorze, by zachować poczucie harmonii. W salonie ozdobna lampa lub kolorowy dywan może być ciekawym akcentem.

·      W połączeniu z kolorem

Co jeśli nie tylko biel? Na ścianach w pokoju z białymi meblami poza jasnymi i stonowanymi beżami czy szarościami sprawdzą się również zgaszone zielenie, pudrowe róże i błękity. Podobnie na podłodze. Białe meble, białe ściany i ciepła podłoga stworzą oryginalną aranżację. Wprowadzając kolor w dodatkach, warto ograniczyć bazę kolorystyczną do 3 pasujących do siebie kolorów.

·      Ponadczasowo

Najczęściej wykorzystywanym, a zarazem najkorzystniejszym połączeniem są białe meble, białe ściany i jasne drewniane podłogi, bardzo naturalne. Uniwersalnie, bo daje możliwość zmiany aranżacji za pomocą jedynie dodatków. A przy tym ponadczasowo – biel i drewno nigdy nie wychodzą z mody. Klasycznym wyborem podłogi będzie wzór z kolekcji De Lux Jodełka Dąb California lub Dąb Alabama.

·      Z charakterem

W jasnym salonie z białymi meblami na podłodze korzystnie zaprezentuje się podłoga winylowa  Aqua three lub Aqua five – panele winylowe wodoodporne o wyraźnie podkreślonym usłojeniu drewna. Jasny, momentami ciemniejszy, głęboki brąz z naturalnym charakterem. Doskonały dla osób dążących do stylu rustykalnego lub eklektycznego.