Wnętrza utrzymane w odcieniach beżu to uniwersalny i ponadczasowy wybór, który sprawdzi się w wielu stylizacjach. Wbrew pozorom pomieszczenia w tym kolorze nie muszą tchnąć nudą i pretensjonalnością. Inspiracje, które przygotowaliśmy poniżej udowodnią, że aranżacje, w których beżowy kolor gra pierwsze skrzypce wciąż potrafią zachwycić nie jednego sceptyka. Jak ożywić beżowy salon? Po jakie dodatki sięgnąć, by nadać mu wyjątkowego charakteru? Zapraszamy do lektury!

Jak ożywić beżowy salon?

Beżowy kolor we wnętrzach uznawany jest za bezpieczną i stonowaną bazę, która może stać się doskonałym punktem wyjścia do nieco odważniejszych eksperymentów w urządzaniu wnętrz. Beż opiera się zmieniającym modom, jest przyjemny w odbiorze i niezwykle łatwo łączy się z wieloma innymi kolorami. Tworzy doskonały duet z aranżacjami w duchu skandynawskim, japandi, klasycznym, Eko, hampton, industrialnym, ba  nawet w stylu glamour! Wystarczy umiejętnie połączyć go z pastelowymi kolorami, by stworzyć wyjątkowe pomieszczenie. Beż lubi się nawet z nieco mocniejszymi kolorami takimi jak granat, butelkowa czy oliwkowa zieleń, szarość, a nawet czerń. Zestawiając go z odpowiednio wyważoną podłogą zapewnimy sobie zachwycający efekt. Kolory nude (czyli te zbliżone do naturalnego koloru ludzkiej skóry) idealnie współgrają z panelami drewnopochodnymi, które nie tylko dodadzą wnętrzu elegancji, ale przede wszystkim będą niezwykle trwałe i odporne na działanie wody, temperatury czy mechaniczne uszkodzenia. Wybierając panele na wysoki połysk stworzymy awangardową i odważną stylizację glamour, którą uspokoi kolor beżowy na ścianach lub w postaci komfortowej i wygodnej sofy.

Jakie dodatki do wnętrz w beżowym odcieniu?

Urządzając beżowy salon zadajemy sobie pytanie jakie dodatki sprawią, że całość stworzy spójną, harmonijną i przytulną stylizację, jednocześnie ożywiając całość i dając jej przysłowiowego pazura. Kierujmy się zasadą umiaru, przy okazji dbając, by wybrane przez nas elementy były funkcjonalne. Pomieszczenia z beżem w roli głównej kochają naturalne materiały, wszystko to co kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, tworzy nastrój i poczucie bezpieczeństwa. Sofy z przyjemnego w dotyku materiału, puszyste dywany, meble z drewna, rattanu oraz wikliny. Jeśli zdecydujemy się na nieco chłodniejszy wariant wnętrza w beżu i wprowadzimy do niego oprawę ze stali to koniecznie z dodatkiem złotych elementów. Nie bójmy się tekstyliów w postaci poduszek i zasłon, pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z ilością faktur. Oświetlenie wybierajmy sugerując się stylem, który dominować będzie w urządzanym pomieszczeniu. W beżowym wnętrzu nie może zabraknąć również zieleni pod postacią roślin. Dzięki nim ożywimy wnętrze, zapewniając sobie ogromną dawkę ukojenia.

Salon w beżach i brązach – jakie wybrać dodatki?

Salon urządzony z przewagą koloru beżowego oraz brązowego to coraz popularniejszy wybór. Nie bez powodu wszak takie połączenie kolorystyczne daje naprawdę zaskakujący efekt. Pomieszczenie wygląda niezwykle kameralnie i naturalnie. Rozświetlający beż to idealne tło dla charakternego i zadziornego brązu. W tego typu stylizacjach pamiętajmy jednak o umiarze. Zrezygnujemy z krzykliwych dekoracji. Stawiajmy na umiar i lekkość. Sięgajmy po biele, niewielkie akcenty czerni, barwy z palety nude czy pudrowy róż. Dobrym pomysłem będą również mocne odcienie zieleni takie jak szmaragdowy, butelkowa zieleń, morski czy malachitowy. Nie traktujmy ich jednak jako dominującej barwy dodatków, a jedynie jako wyrazisty detal.

Dzięki dobrze przemyślanym elementom aranżacji bez trudu odczarujemy beżowy salon postrzegany jako nudny i nieciekawy. Dzięki dodatkom bez trudu ożywimy beżowe wnętrze sprawiając, że stanie się wysmakowane, eleganckie i niezwykle przytulne. Unikajmy przesytu, krzykliwych barw i zbyt dużych kontrastów. Nagrodą będzie ponadczasowe i uniwersalne wnętrze z pazurem, w którym chce się przebywać przez wiele lat.