Styl klasyczny we wnętrzach pomimo pojawienia się wielu nowych trendów wciąż cieszy się w Polsce dużą popularnością. Chętnie wybierany jest ze względu na swoją elegancję, prostotę i ponadczasowość. Choć sprawia wrażenie bardzo uporządkowanego, to w rzeczywistości daje dużo swobody i pozwala na tworzenie aranżacji w zgodzie z własnymi potrzebami. Dziś skupimy się na tym, jak dobrać wzór paneli do klasycznego wnętrza, by osiągnąć upragniony efekt.

Czym charakteryzuje się styl klasyczny?

Wybierając podłogę do wnętrza w stylu klasycznym, warto mieć na uwadze kilka podstawowych zasad. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam stworzyć dobrze zgraną ze sobą całość.  W klasycznych wnętrzach stosuje się przede wszystkim stonowane kolory. Jest to szczególnie zauważalne na przykładzie ścian i mebli, które najczęściej utrzymane są w kolorze ciepłych brązów, beżów, szarości lub złamanej bieli. Niewykluczone jest wprowadzanie także innych kolorów, szczególnie w tkaninach lub innych dodatkach, jednak kluczowa pozostaje tu harmonia i umiar.  W stylu klasycznym wybierane materiały powinny być dobre jakościowo. Najlepszy efekt osiągnąć można przy użyciu drewna, skóry i kamieni. Nie bez powodu najczęściej wybieranymi podłogami w klasycznych wnętrzach są te z wyraźnie zarysowanymi słojami drewna.

Jak dobrać wzór paneli do klasycznego wnętrza?

Zgodnie z zasadą tworzenia uporządkowanej przestrzeni podłoga w stylu klasycznym powinna dobrze współgrać z pozostałymi elementami wnętrza. Może być ona zarówno tym, co najsilniej przyciąga wzrok i stanowi główną ozdobę pomieszczenia, jak i jedynie eleganckim tłem dla innych zdobień. Odradza się zestawiania bogato zdobionych ścian z wyrazistymi podłogami, aby uniknąć efektu przesady. W stylu klasycznym niezwykle ważne jest zachowanie umiaru, dzięki któremu pomieszczenia nabierają lekkości i elegancji.

Panele podłogowe w stylu klasycznym – polecane wzory

Panele podłogowe w stylu klasycznym mogą być zarówno jasne, jak i ciemne podłogi. Warto kierować się tutaj wielkością pomieszczenia, dobierając jasne panele podłogowe w mniejszych pomieszczeniach i dając sobie możliwość wyboru tych ciemnych również w większych.
Idealnym rozwiązaniem dla tradycyjnego stylu klasycznego będzie naturalny w swym odcieniu Dąb Baleary z kolekcji De Lux. Szczególnie w swej bardziej wyrafinowanej i przyciągającej wzrok wersji jako Dąb Baleary Jodełka. Doskonale wpisuje się on w szlachetność materiałów wybieranych w klasycznych wnętrzach i daje możliwość stworzenia ciekawej aranżacji.
Elegancko prezentowały się będą także panele podłogowe Dąb Barry lub Dąb Malaga – oba wzory jasne, przez co optycznie powiększające wnętrze. Dobrze odnajdą się w stylu klasycznym, w którym wykorzystuje się także nowoczesne akcenty.