Wzory paneli podłogowych różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale również ułożeniem słojów drewna lub długością czy szerokością desek, która potrafi zupełnie zmienić wygląd podłogi. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, jak dobrze dobrać wzory paneli podłogowych do wybranego stylu wnętrza. Oto trzy różne wzory paneli i nasze propozycje ich wykorzystania.

Jasne wzory paneli podłogowych

Zaczniemy od tych, które cieszą się dziś największym powodzeniem – jasne wzory paneli podłogowych to między innymi pochodzący z kolekcji Smart Dąb Dijon, Dąb Barry oraz najjaśniejszy z nich Dąb Polarny. Wszystkie te wzory paneli podłogowych współtworzą kolekcję Smart i utrzymane są w tonacji  bieli, szarości oraz jasnym beżu. Dzięki temu świetnie pasują m.in. do stylu skandynawskiego, nowoczesnego, prowansalskiego, a nawet rustykalnego.

Jasne wzory paneli podłogowych i ich zalety:

– optycznie powiększają wnętrze, idealnie nadając się przez to do niewielkich pomieszczeń,
– rozjaśniają wnętrze, dobrze łącząc się z jasnymi ścianami oraz dodatkami,
– dobrze widoczne są na nich słoje drewna, przez co świetnie wpasowują się w styl skandynawski, w którym dominują naturalne materiały.

Ciemne wzory paneli podłogowych

Ciemne wzory paneli podłogowych to klasa sama w sobie. Ich elegancja, ponadczasowość oraz szlachetność sprawia, że najczęściej wykorzystywane są w stylu klasycznym, industrialnym, eklektycznym czy kolonialnym. Podobnie, jak wszystkie te style, ciemne wzory paneli podłogowych to oryginalność, którą wymaga kreatywności w jej wykorzystywaniu.

Nasze przykłady ciemnych wzorów paneli podłogowych to na przykład dekory z nowej kolekcji Expert, wyróżniające się wytrzymałością jak i nietypową szerokością, która pozwala na ich zastosowanie  niemalże w każdym wnętrzu w tym w  pomieszczeniach użyteczności publicznej. Ciemny i bardzo naturalny w swym wyglądzie Dąb Costa to oddający piękno natury wzór, który każdej przestrzeni nada elegancji, wykorzystywany jest m.in. w gabinetach czy biurach. Z kolei inną propozycją ciemnej kolorystyki, tym razem w odcieniu szarości jest Dąb Cordoba, który pomoże stworzyć wyjątkową i szlachetną atmosferę Waszym wnętrzom.

Ciemne wzory paneli podłogowych i ich zalety:

– kontrast ciemnej podłogi np. ciemniejsze brązy z jasnym sufitem i ścianą  to symbol elegancji i klasyki, co doskonale oddaje dekor Dąb Costa,

– świetnie nadają się do biur i firm,

– ciemne wzory paneli podłogowych pozwalają tworzyć niezwykłe wnętrza, dając duże pole do popisu kreatywności projektanta.

Popularne wzory paneli podłogowych

Na koniec o tym, które popularne wzory paneli podłogowych warto użyć w swoim domu. Istnieje kilka wzorów, które uważane są za najbardziej uniwersalne. Przykładem jest Dąb Naturalny w delikatnym odcieniu brązu, który pasuje do wielu różnych stylów, mogąc być zastosowany zarówno w jasnych, jak i ciemnych pomieszczeniach. Kolejnym przykładem jest równie subtelny Dąb Lyon. Tego typu wzory paneli podłogowych to pewność wygodnej zmiany stylu wnętrzarskiego w przyszłości bez konieczności wymiany podłogi. Między innymi to właśnie stąd, bierze się popularność uniwersalnych paneli podłogowych. Wiele innych i pięknych wzorów, znajdziecie Państwo na naszej stronie Weninger.