Oto kolejny ogłoszony przez Amerykański Instytut Pantone kolor roku. Po przedstawionym w 2017 roku kolorze Greenery, czyli energicznym odcieniu zieleni, przyszedł czas na tajemniczy Ultra Violet – kolor roku 2018. Choć niewielu się go spodziewało, to z czasem udaje się znaleźć coraz więcej pomysłów na jego wykorzystanie w aranżacji wnętrz. Także i my przedstawiamy nasze propozycje urządzenia salonu, sypialni czy kuchni z wykorzystaniem koloru roku 2018 oraz podpowiadamy, z czym łączyć Ultra Violet we wnętrzach, by całość prezentowała się spójnie i  … ultra nowocześnie.

Pomysłowość, odwaga i indywidualizm, czyli co wyraża Ultra Violet

Instytut Pantone co roku ogłasza kolor, który stanie się odzwierciedleniem obecnych w społeczeństwie nastrojów, panujących tendencji i trendów. Zapewniamy, to więcej niż jedynie propozycja modnego w najbliższych miesiącach koloru. Ogłoszony przez Pantone kolor roku 2018 Ultra Violet ma wyrażać pomysłowość oraz twórcze myślenie. Ściśle powiązany jest on również z kosmosem, przez co nawiązuje do poznawania tego, co dotąd niezbadane, zarówno w sferze materialnej, jak i duchowej. Inspirowanie się kolorem Ultra Violet można więc czynić również w taki sposób, w jaki mówi o nim sam Instytut – niekoniecznie dosłownie, lecz również w symbolicznej formie.

Ultra Violet – kolor roku 2018 we wnętrzach

Wyrazisty Ultra Violet nie tylko symbolizuje pomysłowość, ale i zmusza do wykazywania się nią przy tworzeniu niepowtarzalnych aranżacji. To kolor, który nie daje się szybko i łatwo wpleść w całość, lecz wymaga kreatywności. We wnętrzach zobaczymy go przede wszystkim w dodatkach, choć przy odrobinie trudu uda się nam wykorzystać go również w kluczowych elementach wystroju, np. kolorach ścian lub mebli.

Oryginalnie Ultra Violet jest mieszanką fioletu oraz błękitu, skąd biorą się skojarzenia z bezkresem kosmosu. Często jednak projektanci wnętrz korzystają z propozycji Instytutu Pantone, decydując się na różnorodne odcienie fioletu, m.in. liliowy lub śliwkowy. Połączyć możemy go z bielą, czernią lub szarością, kiedy zależy nam na stosunkowo stonowanej całości, lub równie intensywnym błękitem, odcieniem mięty lub turkusu. Dobrze prezentuje się też jego zestawienie z pudrowym różem.

Kolor roku 2018, a nasze pomysły na aranżację wnętrza

Jeśli chodzi o style, w których najlepiej odnajduje się Ultra Violet, to są to przede wszystkim styl glamour oraz prowansalski. Ten pierwszy idealnie prezentować się będzie w zestawieniu z intensywną barwą fioletu. Połączyć go możemy ze stonowaną całością w odcieniach bieli i szarości, wykorzystując do tego jasne ściany i podłogi.

Naszą propozycją dla salonu lub sypialni są podłogi, nasza nowość Dąb Syberyjski lub Dąb Arktyczny o chłodnej barwie i delikatnym naturalnym usłojeniu, zestawione z jasnymi np. szarymi ścianami stworzą niezapomniane piękno. Dobrze pasowały będą w takiej stylistyce zarówno białe, jak i szare meble, połączone z fioletowymi dodatkami. Mogą to być dodatki w kolorze Ultra Violetu lub poduszki na sofie czy krzesłach. Z kolei odważniejszym wyborem w takiej przestrzeni będzie jeden element wystroju, intensywne fioletowe zasłony lub elegancki i tapicerowany ultra fioletowy fotel.

Nie tylko fiolet świetnie łączy się ze stylem prowansalskim, ale i kuchnia, jako rodzaj pomieszczenia, współgra z nim bardzo dobrze. Fiolet w tej odsłonie będzie przede wszystkim odcieniem lawendowym. My polecamy białe, drewniane meble wraz z panelami podłogowymi o jasnej barwie i widocznych, pięknych słojach drewna, np. naszą nowość z kolekcji  Premium, wzór Dąb Dallas. Wysokiej jakości panele podłogowe zapewnią jednocześnie wymarzony wygląd wnętrza jak i wspaniale sprawdzą się każdego dnia w Twoim domu. Prowansalskie wnętrze pozwoli nam na wykorzystanie fioletu nie tylko w formie dodatków ale również tak ważnych elementów, jak kolor  na ścianach.