Wraz z upływem czasu i udoskonaleniem technologii, panele podłogowe stały się produktem bardzo dobrze   dopasowanym do potrzeb współczesnego Klienta. Obecnie gwarantują naturalny wygląd oraz trwałość, która pozwala cieszyć się idealnie utrzymaną podłogą / panelami przez długi czas. Jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń, do którego poszukujemy paneli, jest salon, dlatego dziś przedstawiamy nowoczesne panele podłogowe do salonu wraz z ciekawymi pomysłami na ich wykorzystanie.

Styl nowoczesny w salonie

Styl nowoczesny ceni sobie otwarte i wypełnione światłem przestrzenie, w których stawia się na minimalizm oraz prostotę, rezygnując w ten sposób ze zbędnych zdobień i nadmiaru kolorów. Ściany w nowoczesnych pomieszczeniach są najczęściej białe, beżowe, błękitne lub szare. Podłogi wybiera się jasne i stonowane, dopasowując je do koloru ścian jak i mebli.

1.      Podłoga w odcieniach szarości

Wśród często wybieranych rozwiązań są panele w odcieniach szarości. Przykładem paneli, które sprawdzą się w nowoczesnym salonie, jest cieszący się dużym zainteresowaniem Dąb Palermo z kolekcji Premium lub Dąb Pirenejski z kolekcji Ambiance. Proponujemy na przykład połączenie       go z szarymi, jednak ciemniejszymi od koloru paneli podłogowych ścianami oraz białymi meblami czy dodatkami. Zaletą szarych wzorów z piękną synchroniczną strukturą jest ich oryginalność oraz możliwość łączenia z wieloma kolorami ścian, np. z tak modnymi i popularnymi dziś naturalnymi  barwami, natomiast dla odważnych i eklektycznych wnętrz z elementami ściany w wysokim połysku i kolorystyce pomarańczowej czy bordowej. W takie zestawienie kolorystyczne idealnie wpisuje się biała wysoka listwy przypodłogowa, w wyraźny choć nadal spójny sposób, oddzielając elementy poziome od pionowych.

2.      Ciepłe, ponadczasowe wzory

Dobrym wyborem dla tych, którzy pragną stworzyć przytulny i jednocześnie ciekawie urządzony salon, są panele podłogowe Dąb Orisa czy Dąb Villach z kolekcji Smart, doskonałe do połączenia z beżowymi lub białymi ścianami. Dają możliwość urządzenia salonu w stale cieszącym się dużą popularnością stylu skandynawskim. Panele o wzorze jasnego drewna to praktyczna i ponadczasowa uniwersalność – z powodzeniem można komponować je z wieloma różnymi aranżacjami, mając pewność tego, że w każdej prezentować się będą równie stylowo. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy poszukują paneli na wiele kolejnych lat.

Nowoczesne panele podłogowe do salonu

Nowoczesność to nie tylko wygląd, ale także wysoka jakość i możliwość wychodzenia poza znane dotąd rozwiązania. Kolekcja De Lux dzięki najnowszym technologiom wyróżnia się dużą bardzo odpornością na nacisk i zarysowania. Grubość aż 12 mm oraz niezawodny technologicznie system montażu 5G sprawia, że są one odporne na odkształcenia, przez co świetnie sprawdzają się jako nowoczesne i niezawodne panele podłogowe w każdym salonie.

Przy poszukiwaniu paneli do salonu warto pamiętać o tym, że jest to pomieszczenie, w którym przebywamy w ciągu dnia najdłużej, spędzając w nim czas z całą rodziną. Nierzadko też gościmy w salonie naszych przyjaciół, chcąc wtedy, by salon i jego podłoga prezentowała się zawsze elegancko, dosłownie jak nowa. Dlatego właśnie tak ważne jest, by wybierać panele podłogowe o dużej wytrzymałości, a przy tym łatwości ich pielęgnacji. Taka jest właśnie nasza cała kolekcja De Lux, o której więcej pisaliśmy w poprzednim artykule Podłogi na 6 / szóstkę z kolekcji De Lux.

Wśród dostępnych w tej kolekcji wzorów dobrze pasować będzie do stylu nowoczesnego Dąb Kanadyjski o wzorze ciepłego, ponadczasowego jasnego brązu. Zwolennikom minimalistycznych wnętrz polecamy z kolei Dąb Arktyczny – doskonały dla tych, którym zależy na zachowaniu komfortowego  i  niebanalnego wystroju.