Nowy rok niesie za sobą nowe trendy w aranżacji wnętrz. Cieszący się popularnością styl skandynawski, który zdobył nasze serca połączeniem naturalności z minimalizmem, w 2018 roku  ustąpi nieco miejsca japońskiemu wabi-sabi. W dzisiejszym artykule opowiadamy o tym, jakie podłogi najlepiej pasują do najnowszego stylu i wskazujemy najmodniejsze wzory paneli podłogowych 2018.

Styl wabi-sabi – Postaw na Piękno

Głównym przesłaniem japońskiej filozofii wabi-sabi jest docenienie tego, co zgodne z naturą. Trend ten tym jednak różni się od skandynawskiego hygge, że nic tutaj nie musi być idealne. Wnętrza w stylu wabi-sabi mają odzwierciedlać piękno natury, która wraz z upływem czasu swym wyglądem, prezentuje się nadal pięknie. Najlepszym tego przykładem jest drewno lub materiały drewnopochodne.

Drewniane i drewnopochodne podłogi staną się więc jedną z głównych wizytówek tego stylu. W połączeniu z naturalnymi, ziemistymi kolorami oraz organicznymi materiałami będą w 2018 roku bardzo modne. Najmodniejsze będą wzory paneli podłogowych o wyraźnie zaznaczonych słojach drewna i strukturze synchronicznej, np.: Dąb Bawarski z kolekcji Premium czy Dąb Baleary z naszej niezawodnej oferty De Lux.

Motywy afrykańskie i wybarwienie paneli

Egzotyczne inspiracje powracają do nas w aranżacji wnętrz co roku. Tym razem pochodzą one z Afryki – ciekawe obrazy, grafiki oraz tkaniny, wykorzystujące rytualne maski w nowoczesnej odsłonie. Trend ten świetnie połączyć można ze stylem kolonialnym, tworząc równowagę między wpływem najnowszych trendów, a ponadczasowym stylem i elegancją.

Do uzyskania pożądanego efektu idealne okażą się ciemne panele podłogowe, np.: Dąb Congo z kolekcji Ambiance. Klientom ceniącym sobie odwagę polecamy panele, których dominującą barwą jest bordowo–czerwone zabarwienie imitujące drewno egzotyczne, które ciekawie łączyć się będzie z ciemnymi meblami jak i egzotyczną aranżacją.

Silny trend: czerwone meble

Kto uważnie śledzi trendy, ten z pewnością zauważył popularność tego koloru – czerwień opanowała nie tylko ubrania i dodatki, ale również meble, czyniąc je doskonałym uzupełnieniem wnętrz. Modną czerwień wykorzystać można na dwa sposoby: czyniąc ją bardzo elegancką i ponadczasową lub tworząc dzięki niej przestrzeń w nowoczesnym stylu.

W pierwszym przypadku polecane są tapicerowane sofy lub kanapy utrzymane w stonowanej, lecz ciepłej i szlachetnej czerwieni. Te bardzo dobrze łączą się z panelami podłogowymi o ciekawej, ciemnej barwie i naturalnej strukturze. Dobrym przykładem jest Dąb Burbon z kolekcji Premium. Osobom pragnącym wykorzystać czerwień w nowoczesnym wydaniu, polecamy jasne ściany i szare panele podłogowe. Już od kilku lat uchodzą za symbol nowoczesności, doskonale prezentując się w salonach lub sypialniach.

Modnie i jednocześnie klasycznie – Dąb Kanadyjski

Na koniec najmodniejsze wzory paneli podłogowych 2018, które wykorzystać można w wielu różnych aranżacjach, zapewniając, że ich struktura i kolorystyka będzie trendy przez wiele lat.

Dla osób poszukujących ciemnego drewna odpowiedni będzie Dąb Toledo – uniwersalny, a przy tym elegancki, z powodzeniem sprawdzający się w wielu różnych aranżacjach i pomieszczeniach.

Kolejnym przykładem jest Dąb Kanadyjski w jasnym, naturalnie ciepłym kolorze. Pasuje on do wnętrz w stylu skandynawskim jak i japońskim, dając się świetnie skomponować z czerwienią dodatków. Będzie dobrą podstawą do dalszych eksperymentów dla tych, którzy cenią sobie zmiany aranżacji mieszkania, oraz osób poszukujących ponadczasowych paneli drewnopochodnych.

Dzięki ich trwałości i łatwej pielęgnacji, panele podłogowe z kolekcji De Lux prezentują się pięknie i niezawodnie nawet po kilkunastu latach.