Ciemne panele podłogowe

Ciemna podłoga Weninger

Elegancka, piękna i wyjątkowa. Ciemna podłoga mimo swej wymagającej natury ma wielu zwolenników. Sprawia, że wnętrza nabierają charakteru i szykownego wyglądu. Świetnie nadaje się do salonu, kuchni czy łazienki. Możesz łączyć ją z różnymi kolorami i stylami, tworząc oryginalne aranżacje.

Gdzie pasowała będzie ciemna podłoga?

Ciemna podłoga będzie rewelacyjnym wyborem wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą powierzchnią. Przestronne lofty, wysokie sufity kamienic i nowoczesne otwarte wnętrza doskonale więc z nią współgrają, zapewniając spektakularny efekt. Coraz częściej spotykana jest ona w takich stylach, jak styl industrialny, glamour czy retro. Niezmiennie pozostaje również wizytówką stylu klasycznego przez swój ponadczasowy charakter; szczególnie jako ciemna podłoga drewniana.

Nie oznacza to jednak, że niemożliwa jest ciemna podłoga do łazienki. Sprytne zestawienie kolorów, np. ciemna podłoga i szare ściany, a do tego jasne meble, pozwoli na ciemne panele podłogowe w łazience mimo zazwyczaj niewielkich jej wymiarów. Podobnie z kuchnią czy sypialnią.

Najczęściej wybierana jest jednak ciemna podłoga do salonu, w którym to szczególnie ceniona jest elegancja. Odważniejsi łączą ją z mocnymi kolorami, np. butelkowym zielonym, bordowym czy musztardowym. Z kolei miłośnicy minimalizmu stawiają na szarości i beże.

Ciemna podłoga – wady i zalety

Przede wszystkim ciemna podłoga jest dziś bardzo oryginalnym wyborem. Jej szlachetny charakter czyni każde wnętrze niezwykle gustownym. Daje efekt przytulności, gdy łączymy ją z miękkimi dodatkami oraz ciepłym światłem, a przy tym jest w stanie znakomicie podkreślić surowe wykończenie, które pożądane jest chociażby w stylu loftowym. Jej uniwersalność wraz z pięknem, które za sobą pociąga, uznać można za dwie główne zalety.

Do wad niektórzy zaliczają konieczność częstego jej sprzątania oraz pielęgnacji ze względu na kurz, który będzie na niej szybciej widoczny. Choć prawdą jest, że na ciemnych kolorach łatwiej dostrzec można różnorodne mankamenty, w tym zarysowania, to istnieje prosty sposób uniknięcia tego. Panele Weninger mimo ciemnego koloru zawsze prezentują się doskonale.

Ciemne panele podłogowe

AQUA PROFI

Negro stone

Ciemne panele podłogowe

AQUATUS SPC

Opal Stone

Ciemne panele podłogowe

AQUATUS SPC

Onyx Stone

Ciemne panele podłogowe

AQUA PROFI

Negro stone

Ciemne panele podłogowe

AQUATUS

Trewal

Ciemne panele podłogowe

AQUATUS JODEŁKA

Dąb Nizza

Ciemne panele podłogowe

DE LUX JODEŁKA

Dąb Baleary Jodełka

Ciemne panele podłogowe

EXPERT +

Dąb Costa

Ciemne panele podłogowe

AMBIANCE

Dąb Garda